• T: 0208 422 0202
  • Adres: 170 Greenford Road • Harrow, HA1 3QX

Blog Details

Self Employed w UK

W obecnym okresie rozliczeń podatkowych dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii, warto przyjrzeć się bliżej kosztom związanym z utrzymaniem Self-Employed. Rozważmy kluczowe aspekty finansowe, z którymi każdy przedsiębiorca się zmaga.

  1. Zakładanie działalności: Rejestracja jako Self-Employed w UK jest bezpłatna na stronie gov.uk, jednak dla zapewnienia poprawności procedur, pomoc naszego biura księgowego może być przydatna. Opłata za tę usługę wynosi tylko £60.
  2. Konto firmowe: Dla jasności finansowej Twojej firmy, rozważ założenie konta biznesowego. Opłaty miesięczne mogą się różnić w zależności od banku, ale zwykle wynoszą kilka do kilkunastu funtów.
  3. Ubezpieczenie biznesowe: Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, warto rozważyć ubezpieczenie, na przykład sprzętu czy ubezpieczenie Public Liability. Koszty są zmienne w zależności od typu i zakresu ubezpieczenia.
  4. Podatki: Do 31 stycznia każdego roku należy złożyć rozliczenie podatkowe. W tym roku kwota wolna od podatku wynosi 12570 funtów. Po przekroczeniu tej sumy, podatek wynosi 20% od nadwyżki, a przy wyższych dochodach procent podatku wzrasta.
  5. Rozliczenie Self-Assessment: Aby uniknąć błędów i zoptymalizować koszty, korzystanie z usług doświadczonego biura księgowego jest zalecane. Koszt tej usługi waha się od £70 do £300.

Pamiętaj, że odpowiednie biuro księgowe zapewnia spokój i pewność w kwestiach finansowych Twojej firmy. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc.